FRIDA. ŻYCIE SZTUKA REWOLUCJA
Jakub Przebindowski

Być jak Elizabeth Taylor

Spektkl o najsłynniejszej parze Hollywood

Być jak Elizabeth Taylor

Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood - która do dzisiaj budzi podziw i fascynuje wielbicieli na całym świecie. Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektaklularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wyjątkowe kostiumy Tomasza Ossolińskiego, za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu.

W rolach głównych Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg.

Jak mówi autor sztuki Jakub Przebindowski - „Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę.

OBSADA:
Elizabeth Taylor: Małgorzata Foremniak
Richard Burton: Paweł Deląg
Norma Perins: Martyna Kliszewska
Tony Slowers: Sambor Czarnota / Jakub Przebindowski
Scenariusz i reżyseria: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witek Stefaniak
Kostiumy: Tomasz Ossoliński

Prapremiera Teatr IMKA Warszawa Spektakl prezentowany m.in. na 22 Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach, Festiwalu Teatralnym w Katowicach oraz Krakowie.