Spektakl Znaczek Miłości został zaproszony do tegorocznej, 44 już edycji, jednego z najdłużej organizowanych festiwali teatralnych w Polsce. Przedstawienie przyjęte z aplauzem przez tarnobrzeską widownię, która nagrodziła Dorotę Chotecką, Joannę Kurowską, Martynę Kliszewską, Lesława Żurka i Jakuba Przebindowskiego owacją na stojąco, pokazane zostało na zakończenie tego teatralnego święta. Krótkie spotkanie z widzami po spektaklu, zdjęcia i rozdane autografy potwierdziły tylko radość ze spotkania oczarowanej przedstawieniem publiczności z aktorami. Miłosna historia z czasów PRL-u po raz kolejny zdobyła serca widowni.
Wydarzenia
Cykliczna impreza, jaką jest jasielski festiwal teatralny wpisany w kulturalny kalendarz miasta, przyciągnęła rzesze teatromanów. Kryminalna historia z wątkiem miłosnym w tle, osadzona w peerelowskiej rzeczywistości 1972 roku, zachwyciła publiczność, która nagrodziła aktorów długimi brawami i owacją na stojąco. Spektakl łączący absurdalny humor z nostalgią, to nie tylko powrót do lat 70- tych w Polsce ale także zabawna próba spojrzenia na odwieczny temat, jakim jest potrzeba miłości i realizacji marzeń.

Po raz kolejny na łódzkiej scenie ArtKombinat Monopolis wystawiony został monodram w wykonaniu Martyny Kliszewskiej. Po gorącym przyjęciu przedstawienia przez łódzką publiczność w sierpniu 2022 roku, spektakl zagościł ponownie w listopadzie tego samego roku. Spektakl z pogranicza teatru i video art znakomicie wpisuje się w linię repertuarową tej sceny a także wyjątkową przestrzeń zrewitalizowanej fabryki, będącej miejscem wydarzeń artystycznych zarówno teatralnych, jak i plastycznych. Publiczność zgromadzona w nadkomplecie nagrodziła artystkę kilkuminutową owacją. Historia najsłynniejszej meksykańskiej malarki, wciąż żywo porusza publiczność.
Festiwalowa publiczność gorąco przyjęła ten wyjątkowy spektakl komediowy. Doskonale odczytane realia życia w Polsce lat 70- tych bawiły i wzruszały widzów a aktualność do niektórych sfer życia w obecnych czasach dodały smaku temu spektaklowi. Joanna Kurowska, Dorota Chotecka, Martyna Kliszewska, Lesław Żurek i Jakub Przebindowski występujący na festiwalu w potrójnej roli autora sztuki, reżysera i aktora zachwycili widzów, którzy nagrodzili artystów owacją na stojąco.

Tegoroczna 115 rocznica urodzin Fridy Kahlo stała się pretekstem do kolejnej odsłony wystawy przygotowanej wespół z SHOT Gallery 24, poruszającej wpływ życia i twórczości meksykańskiej malarki na prace polskich artystów a także na szeroko pojęte zjawiska kulturowe. Po edycji wystawy na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Suwałkach, Nocy Kultury w Opolu, wystawie w Teatrze IMKA otwarto wystawę w warszawskiej Galerii PROM. Po raz pierwszy, dzięki uprzejmości Galerii Stalowa pokazano kompletny cykl prac Agnieszki Sandomierz " Wszystkie oczy na mnie" a także specjalnie przygotowane na tę ekspozycję obraz i kolaże autorstwa Bartka Jarmolińskiego, obraz Tomasza Tobolewskiego. Całość uzupełniły prace Bartosza Iwana, Martyny Kliszewskiej czy Katarzyny Chmury. Wystawa czynna od 30.09.2022 do 31.10.2022. Wernisażowi towarzyszył pokaz spektaklu FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja.
Na zakończenie tegorocznej VII edycji Spotkań z Kulturą Świata, tym razem poświęconej kulturze Meksyku, kozieniecka publiczność mogła obejrzeć spektakl FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja. Ten jedyny polski tekst dramaturgiczny, autorstwa Jakuba Przebindowskiego, inspirowany życiem i twórczością Frdiy Kahlo, został przyjęty entuzjastycznie przez zgromadzoną publiczność. Brawami na stojąco podziękowano za spektakl i rolę, wcielającej się w postać Fridy Kahlo, Martynie Kliszewskiej.


4 marca 2022 odbyła się galowa prapremiera przedstawienia Znaczek Miłości w warszawskim Teatrze IMKA. Wśród wielu zaproszonych gości pojawili się min: Agata Młynarska, Anna Korcz, Alicja Węgorzewska, Radosław Pazura, Anna Głogowska, Stefan Każuro, Dorota Zięciowska i wielu innych. Spektakl przyjęty owacyjnie przez zgromadzoną publiczność będzie także prezentowany na innych scenach w Polsce.
Odbywający się po raz 23 Festiwal Teatralny w Polkowicach od lat tłumnie gromadzi widownię, prezentując najciekawsze spektakle z całej Polski. W tym roku jednym z prezentowanych przedstawień będzie spektakl opowiadający niezwykłą historię miłości Elizabeth Taylor i Richarda Burtona. To pierwszy i jedyny polski tekst dramaturgiczny opowiadający tę historię, grany na wielu festiwalach i scenach w Polsce. Cieszymy się, że tym razem możemy gościć w Polkowicach.


Po długiej przerwie, wywołanej sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie, spektakl inspirowany życiem i twórczością najsłynniejszej meksykańskiej malarki Fridy Kahlo powraca na deski teatralne Warszawy. Już 15 i 16 października 2021 zostanie zagrany w nowej siedzibie teatru IMKA przy ulicy Kocjana 3 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy.
Podczas prezentacji spektaklu FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja w Teatrze IMKA w Warszawie odbędzie się wystawa pod Honorowym Patronatem Ambasady Meksyku w Polsce zatytułowana FRIDA KAHLO / OBECNOŚCI. Tematem ekspozycji, przygotowanej przez Teatr IMKA i SHOT Gallery, jest wpływ twórczości Kahlo na szeroko pojęte zjawiska kulturowe i społeczne. Zostaną pokazane prace min. Agnieszki Sandomierz, Martyny Kliszewskiej, Bartosza Iwana, Pawła Zakrzewskiego a także fotografie, kostiumy oraz wydawnictwa i varia. Opiekę kuratorską nad wystawą objął Jakub Przebindowski.


Małgorzata Foremniak odtwórczyni głównej roli w spektaklu "Być jak Elizabeth Taylor" bohaterką najnowszego czerwcowego wydania magazynu "Twój Styl". W udzielonym wywiadzie opowiada o swoim życiu, rolach i planach na przyszłość. Mamy nadzieję, że już jesienią znów będziemy mogli oglądać na scenie aktorkę w jedynym polskim spektaklu opowiadającym o niezwykłej miłości dwóch wielkich gwiazd kina Elizabeth Taylor i Richarda Burtona. Do zobaczenia!
8 marca, w Dzień Kobiet, na scenie Strzegomskiego Centrum Kultury spektakl o wyjątkowej malarce Fridzie Kahlo. FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja - pierwsza polska sztuka teatralna, autorstwa Jakuba Przebindowskiego, inspirowana twórczością i życiem najsłynniejszej malarki Meksyku, ze specjalną dedykacją dla wszystkich Pań w dniu ich święta.


Spektakl inspirowany życiem i twórczością słynnej, meksykańskiej malarki Fridy Kahlo został pokazany w ramach programu Sztuka Obecny 2020 na krośnieńskiej scenie. Przedstawienie, przyjęte ze wzruszeniem, po raz kolejny dowiodło żywego zainteresowania osobą, jak i malarskim dorobkiem tej niezwykłej artystki w Polsce.
Tegoroczną 42 edycję Festiwalu Barbórkowa Drama Teatralna w Tarnobrzegu otworzy spektakl Być jak Elizabeth Taylor z Małgorzatą Foremniak i Pawłem Delągiem w rolach głównych. Tegoroczne teatralne święto to spektakle i spotkania ze znakomitymi twórcami sceny min: Wojciechem Pszoniakiem, Jerzym Radziwiłowiczem, Ewą Kasprzyk, Wojciechem Malajkatem i Danielem Olbrychskim. Miło nam, że w tegorocznym programie festiwalu znalazła się także pierwsza polska sztuka teatralna inspirowana życiem słynnej aktorskiej pary- Elizabeth Taylor i Richarda Burtona.


29 listopada 2019 podczas Festiwalu Miejsce Kobiet w Słupsku, wśród wielu wydarzeń także spektakl o najsłynniejszej meksykańskiej malarce na świecie. Pokazy filmowe, panele dyskusyjne, koncerty, wystawy. Słupski Festiwal to otwarta impreza organizowana przez kobiety o kobietach ale nie tylko dla kobiet. Wspaniałe wydarzenie na kulturalnej mapie kraju! Mujeres arriba!
17 października 2019 roku spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood ponownie grany w Warszawie. "Być jak Elizabeth Taylor" na deskach warszawskiego Teatru Palladium. Wyjątkowe przedstawienie opowiadające o burzliwych losach Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, będące pierwszą, polską realizacją na ten temat. W rolach głównych Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg.


Już 9 października 2019 roku podczas XXIII Jesiennych Spotkań Teatralnych w Nowym Sączu zagramy spektakl FRIDA Życie Sztuka Rewolucja. Nowosądecki Festiwal to impreza z wieloletnią tradycją, goszcząca najważniejsze zespoły teatralne i wielu wybitnych twórców. W tegorocznej edycji wśród zaproszonych spektakli min. Teatru Dramatycznego z Warszawy czy Teatru ROMA pojawi się także nasz spektakl FRIDA Życie Sztuka Rewolucja. Zapraszamy do Nowego Sącza!
Rekordowa liczba zwiedzających w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. W dniu wernisażu wystawę obejrzało aż 490 osób! Wystawa dotycząca wpływu malarskiego dzieła Fridy Kahlo na współczesne zjawiska społeczne i kulturowe podbiła serca zwiedzających.


Podczas tegorocznej edycji Nocy Kultury Opole 2019 tłumnie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła spektakl inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo. Spektakl porusza widzów, prowokując do rozmów o życiu i malarskim świecie tej niezwykłej artystki.
Wystawa pod Honorowym Patronatem Ambasady Meksyku w Polsce ukazująca wpływ malarskiego dorobku meksykańskiej malarki na szeroko ujęte zjawiska kulturowe. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa, teatr. Prace polskich artystów min. Agnieszka Sandomierz, Martyna Kliszewska, Bartosz Iwan, Tomasz Tobolewski a także prezentacja teki graficznej artystów meksykańskich min. Leopoldo Mendez, Fany Rabel Kurator Jakub Przebindowski


Ze względu na liczne zainteresowanie spektakl FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja ponownie na scenie Centrum Kultury PROM.
12 kwietnia 2019 godz. 19.00
Serdecznie zapraszamy
PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23 godz. 19.00.
Bilety: bilety@promkultury.pl
Rezerwacja telefoniczna: tel. 22 277 08 01
Wystawa jest próbą przyjrzenia się wpływom, jakie wywiera malarskie dzieło artystki na sztukę w szerokim kontekście kulturowym i społecznym. Wśród wielu prac obejmujących różnorodne dyscypliny sztuki zaprezentowano obrazy i grafiki min: Krystyny Piotrowskiej, Rafała Olbińskiego, Agnieszki Sandomierz, Tomasza Tobolewskiego. Kurator: Jakub Przebindowski


W listopadzie 2018 roku spektakl o Fridzie Kahlo zagrany gościnnie w Londynie. Wśród licznie zgromadzonej publiczności także fanki i fani artystki. Aplauz widowni znakomicie zorientowanej w temacie, dzięki trwającej w tym czasie wystawie malarstwa Fridy Kahlo w Victoria & Albert Museum. Wzruszenie, wielkie emocje i spotkanie twórców z widzami. Dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie widzom i a także organizatorce Ewie Becli.
Poruszający monodram o sławnej meksykańskiej malarce w wykonaniu Martyny Kliszewskiej, przyjęty owacją na stojąco, został uznany przez krytykę i publiczność teatralnym wydarzeniem tegorocznej edycji.


Dwa spektakle "Być jak Elizabeth Taylor" owacyjnie przyjęte przez festiwalową publiczność tłumnie wypełniającą teatralną salę. Wzruszająca historia ikon światowego kina znakomicie wpisała się w program gwiazdorskiego festiwalu odbywającego się od lat nad polskim morzem.
Główna nagroda aktorska dla Piotra Szwedesa za rolę Harrego Jo w spektaklu Hiszpańska Mucha na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w Siedlcach. Gratulujemy!
